چوب طبیعی
چوب طبیعی
نوامبر 13, 2020
میز مدرن
میز مدرن
نوامبر 15, 2020

نحوه راه اندازی میز رزین

میز رزین همانطور که از نامش پیداست از ماده رزین ساخته می شود، رزین ترکیبی طبیعی یا مصنوعی می باشد که قابلیت چسبندگی بالایی داشته و تحت شرایط های مختلفی می تواند سخت تر شود. رزین معمولا در الکل های صنعتی حل شده ولی در آب حل نمی شود. این ترکیب به طرق گوناگون طبقه بندی شده که بستگی به ترکیب شیمیایی و مورد مصرف آن دارد. در صنعت استفاده از رزین کاربردهای بسیاری دارد و همانطور که می دانید برای ساخت میزهای رزینی از این ماده استفاده می کنند. همچنین کاربردهای زیادی در هنر، تولید پلیمر و غیره دارد. رنگ رزین گیاهی از شفاف تا قهوه ای تیره تغییر می کند و میزان سختی و کدورت آن با گذشت زمان بالا می رود، به همین دلیل برای ساخت میزهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.. بعضی از آنها بشدت فرار هستند چون حاوی ترکیبات ناپایدارند. ماده معروف و زینتی کهربا نیز در اثر سخت شدن رزین گیاهی بدست می آید و رنگ طلایی به خود گرفته که بسیار ارزشمند بوده و مورد توجه بشر می باشد.

 

قالب های استفاده شده برای میزهای رزین

 

میز رزین از محصولات اصلی مجموعه وود تک محسوب می شود که با بهترین قیمت و کیفیت به شما عزیزان ارائه می شود. قالب میزهای رزینی در انواع مختلفی طراحی می شوند که با دیزاین معماری خانه شما مطابقت کامل دارند. این قالب ها در انواع سیلیکونی، ام دی اف و ورق های اپوکسی  در اندازه های مختلف ساخته می شوند. بیشتر کاربران از ورق های پلکسی و ام دی اف ابرای میزهای رزینی خود استفاده می کنند. قالب های اپوکسی نسبت به ورق های های سیلیکونی در مزیت هستند زیرا قدرت جذب آن ها بالاتر می باشد و از نظر کیفیت دارای دوام بالایی هستند. قالب های ام دی اف دارای قیمت بیشتری نسبت به قالب های اپوکسی و سیلیکونی هستند. قالب های ام دی اف از قالب های چوبی نئوپان بهتر عمل کرده و فقط از نظر اقتصادی به صرفه نیستند.

مزیت ها

 

از مزیت های میز رزین  می توان به تولید آسان و قیمت پایین آن ها اشاره کرد. رزین هم مانند بسیاری از مواد دارای درجه کیفی های مختلفی می باشد و نوعی که در ساخت میزهای رزینی استفاده می شود، در کیفیت و قیمت میزها موثر هستند. استفاده از رزین در این میزها باعث قابلیت های ویژه ای شده است. این قابلیت ها عبارت اند از، در برابر عواملی چون خرابی زود هنگام و پوسیدگی مقاوم هستند. تنوع رنگ نامحدود می باشد و سطح صاف و صیقل داده شده ای دارند. در برابر آتش سوزی مقاوم می باشند. در کل ماندگاری میزهای رزینی بالا می باشد. پلی استر رزین ترکیبی جدید از جنس پلاستیک است که اخیرا در صنعت مبل سازی بجای چوب منبت کاری شده از آن استفاده می شود. استفاده از پلی استر باید توجه داشت که بهترین درجه حرارت برای کار، دمای محیط می باشد. دمای محیط در این جا بیست درجه منظور شده است. از طرفی پلی استر مایع بویی تند دارد و مصرف روزانه بیش از پنج کیلوگرم آن مضر است و باید در فضایی استفاده شود که دارای تهویه است.

عیوب آن ها

رنگ های رزینی دارای رنگی مات بوده و از این نظر دارای کیفیت پایینی می باشند. میزهای شیشه ای و فلزی از این نظر در مزیت هستند میزهای رزینی وزن سنگین تری نسبت به میزهای چوبی داشته و باعث سختی جابه جایی می شوند. همچنین در صورت استفاده نادرست از رزین باعث ترک خوردگی شدید، پوسته شدن منبت ها و شکنندگی میشود. مواد اولیه استفاده شده برای ساخت میزهای رزینی ارزانتر بوده و کیفیت مصالح چوب یا شیشه ای را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *